دعاوی کیفری

جرایم رایانه ای و مزاحمت در تلگرام، اینستاگرام، فیس بوک

از برنامه ها و اپلیکیشن های پر طرفدار در فضای مجازی میتوان به برنامه های تلگرام اینستاگرام فیس بوک و… اشاره کرد. در کنار فوایدی که از این برنامه ها میتوان نام برد باید به مضرات آن نیز اشاره کرد.

به طور کلی با پیشرفت تکنولوژی و گسترش دنیای مجازی جامعه با مفاهیم و هنجار ها و اولویت های جدیدی مواجه میشود که در ابتدا تمییز بین خوب و ناپسند کمی دشوار است، اما رفته رفته و با معمول شدن نرم افزار یا اپلیکیشن جدید فواید و مضرات آن شناخته میشود و کم کم روان شناسان سیاستمداران حقوقدانان و مسولین و سایر اقشار جامعه با بررسی آن از ابعاد مختلف نظرات خود را در مورد فواید و مضرات آن برنامه مطرح میکنند.
همه ما میدانیم که برنامه تلگرام یا اینستاگرام فواید بسیاری دارند، با ایجاد گروه های مختلف روابط افرادی که در فامیل یا ببین دوستان به علت کم شدن دیدو بازدید ها کم رنگ شده بوده جان دوباره میگیرد و در گسترش روابط نقش موثری دارد، همینطور با اشتراک عکس ها و فیلم ها اخبار خیلی با سرعت در بین مردم پخش شده و سرعت انتقال اطلاعات بالا میرود، در کنار فواید نامبرده و دیگر فوایدی که ذکر آن لازم نمیباشد مضراتی هم برای این برنامه میتوان در نظر گرفت، برای مثال امکان دارد با فتوشاپ کردن عکس فردی او را در حالتی نشان دهیم که دارزای روابط نامشروع میباشد، یا عکس های شخصی و خانوادگی افرادی در فضای مجازی منتشر گردد یا اینکه به نام فردی صفحاتی ساخته شود و از جانب آنان مطالبی خلاف واقع منتشر گردد، یا اینکه شماره تلفن و اطلاعات شخصی افراد به اشتراک گذاشته شود. متاسفانه این مطالب به قدری میتوانند مخرب باشند که توانایی این را دارند که زندگی مشترک زن و مردی را خراب و به طلاق بکشانند یا روابط خانوادگی و فامیلی خیلی از افراد را خراب کند. متاسفانه چندی قبل که جهت پیگیری پرونده ای به محل پلیس فتا مراجعه کرده بودم زن و شوهری را در آنجا دیدم که بسیار ناراحت بوده و خانم دائم گریه میکرد، وقتی علت را جویا شدم خانم اظها داشتند که همسرم عکس بی حجاب مرا در یکی از سایت ها مشاهده نموده و الان از من شکایت کرده و زندگی مشترکمان در حال فروپاشی میباشد، این موضوع باعث تاسف و تاثر بنده و دیگر مراجعه کنندگان گردید و میزان حساسیت فعالیت در این فضا را نشان میدهد.

حال هنگام مواجه شدن با چنین مواردی چه اقدامی میتوان کرد؟

در کل کشور تنها یک دادسرا در شهر تهران جهت رسیدگی تخصصی به این جرایم وجود دارد، اولین عملی که باید انجام داد تهیه اسکرین شات از صفحه ای میباشد که عمل خلاف در آن وجود دارد تا جزء ادله ابرازی در پرونده باشد. با مراجعه به دادسرا و ارائه شکواییه پرونده به جریان میافتد و سپس به پلیس فتا ارجاع میشود، پلیس فتا با بررسی شکایت و پرونده ادله را بررسی کرده و صفحات وقوع جرم را جستجو میکند و پرونده را به دادسرا میفرستد. دادیار دادسرا در صورت وقوع جرم مشتکی عنه را احضار نموده و روند کیفری پرونده مانند حالت به جریان میافتد.

مهدی نائینی وکیل دادگستری و مشاور حقوقی

نیاز به تماس تلفنی دارید؟ برای تماس تلفنی با دفتر آقای مهدی نایینی با این شماره تماس بگیرید
02122041850

‫537 دیدگاه ها

 1. برا کسانی که شهرستان هستن و امکان آمدن به تهران را ندارن چطور باید از مزاحم تلگرامی شکایت کنن؟

  1. شما میتوانید با مراجعه به پلیس فتا شهرستان مربوطه طرح شکایت نمایید، پرونده از آن طریق ارسال میگردد.

   1. با عرض سلام و خسته نباشید

    یکی توی اینستا که از اشنایان خیلی دور ام هیت اومده بهم دایرکت داد بعد ابراز علاقه کرد و دید من اهل پا دادن نیستم من و تهدید کرد که پلیسم و فلانم وبهمانم اگه به کسی حرفی بزنی می دم برات پرونده ساسی درست کنن که نه تنها از دانشگاه اخراج شی بلکه تبعیدت کنن می دونم این حرفاش به احتمال زیاد شر و وره ولی واقعا به غرور دختر بورنم بر خورده که یه پسر برام زور می گه و نمی تونم کاری کنم موضوع و با خانوادم در جریان گذاشتم ولی اجازه شکایت ندادن گفتن چون توی شهرستانیم نمی گن تقصیر دختر نبوده می گن مشکل از دختره برات بد می شه ولی من هر طور شده می خوام مجازات شه بنظرتون می شه شکایت کنم ولی بی سر و صدا باشه و مامان بابام نفهمن با اینکه پیاماش و پاک کرده ولی من همه حرفاش و دارم

    1. عرض ادب و خسته نباشید و درود خدمت شما، بله، صد در صد می تونید شکایت کنید. اگر پدر و مادرتون انقدر بی غیرت و از والدین بودن نالایق هستند که اجازه چنین توهینی به دخترشون رو می دند و درست از دخترشون دفاع نمی کنند و شمارو به پذیرش ظلم و توهین تشویق می کنند، شرم بر ایشون و اگر بالای 18 سال سن دارید که به اجازه کسی والدین نیاز ندارید و می تونید خودتون شکایت کنید. معمولا احضاریه ها و مواردی که از دادگاه پست می شن یا با پست به دست شاکی می رسند یا با پیام یا تلفن که اگر همه اینهارو خودتون پاسخگویی داشته باشید یا آدرسی فراهم بیارید به دادگاه که به اونجا فرستاده بشه یا صندوق پستی اجاره کنید می تونید اونها رو هم از والدینتون مخفی کنید. دادگاه برای آغاز پرونده تون به مدارکی که فرمودید نیاز داره و خیلی خوبه که هویت این معلوم الحال رو هم می دونید که مشخصات و آدرس این فرد رو هم در اختیار دادگاه می تونید قرار بدید. حتما از همه مدارکی که دارید کپی بگیرید. این فرد به جز توهین و فحاشی و افترا به تهدید و تهمت هم محکوم هست و هیچ کسی حقی نداره که کس دیگری رو تهدید کنه شامل تهدید به پرونده سازی. فردی که می فرمایید به نظر محجور و از نظر روانی مشکل دار هست و امیدوارم مادر و پدرش به بیمارستان روانی انتقالش داده باشند که همچین فردی برای همه خطر داره. می تونید برای راحتی کار از دوستی یا فردی که قابل اعتماد باشند در تهران هم درخواست کنید کمکتون کنند و در تهران اگر بتونید وکیل خوبی رو پیدا کنید و از ایشون کمک بخواید خیلی بهتره و فقط کسی رو پیدا کنید که واقعا هم درد شما رو درک کنه و هم کارشون رو بلد باشه و هم از نظر قیمت هم منطقی باشه. وکیلی که مشکل شمارو دست کم بگیره به هیچ دردی نمی خوره. وکیل باید خودش از شنیدن چنین موارد بی عدالتی به خشم بیاد پس وکیلتون رو خوب انتخاب کنید و نه از اینهایی که فقط دنبال پولن و خودشون رو خیلی می گیرن. پیروز باشید و درود به شما که در برابر ظلم و افراد روانی سکوت نمی کنید. مملکت ما به امثال شما بسیار نیاز داره. کاش پدر و مادرتون هم افرادی مثل خودتون با غیرت انسانی بالا و هوش کافی بودند.

   2. سلام.یه فیلمی از حامی حیوانات تو اینستا در اومد.راجب سگی بود ک ما اگهی کردیم ولی اون ادم برد تهران تو بیمارستان انداختش بعد یه ماه فیلمش در اومد ک سگه بدنش همه زخم شده و رسیگی نشده.بعد من زیر پست پیجی راجبش توضیح دادم ک فلان شخص گفت یوتا نمیکنه و ما اعتماد کردیم اما برده ببمارستان ی ماه سر نزدو فلان و زیر پست خودشم گفتم تو ک نمیتونی چرا امداد میکنی ی راهی میری تا تهش برو،چرا بچه رو انداختی اونجا سر نزدی تو ک میدونستی فلجه و این چیزا اگه ما میدونستیم نمیذاشتیم ببری بیمارستان همونجا ک بود شرف داشت ب اون بیمارستانی ک بردی،البته قبلش اون فیلم در اومده و پخش شده بود و کار منم نبود و من فحاشی نکرد چیزیم ک گفتم حقیقت داشته اون اقام گفته شکایت میکنمو اینا و تو پیجهای مختلف تهمت زدی و جوسازی کردی،بتظرتون حرفی ک زدم تهمت یا جو سازی بود؟؟؟بعد خیلی از پیجش بهم کامنتای بد میدادن و حرف بد میزدند مجبور شدم دلیت اکانت کنم حالا اون ادم میتونه شکایت کنه و چه اتفاقی میفته؟؟؟

    1. خیر ایشون هیچ غلطی نمی کنن بکنن به دلیل اینکه شما توهین نکردی و “جوسازی” جرم نیست. ایشون خودشون ولی کلی تخلف داشتند که مجرم به حساب میان شامل تهمت به شما، فرستادن افرادی برای توهین به شما، فحاشی، تهدید، خلاف در وعده، دزدی پول، ووو . اگر این فرد بی همه چیز شکایتی از شما کنه، شما خیلی راحت با توجه به بی گناهیتون می تونید اعاده حیثیت کنید در عوض که ایشون خودش یعنی پاش گیر می شه و باید مجازات کیفری بشه. با توجه به اینکه هنوز هم در ایران قانون اجرایی درست برای حمایت از حیوانات نداریم لطف کنید و بیشتر هوای این بچه هارو داشته باشید و دست هر کسی ندیدشون. مثل این می مونه که بچه بیسرپرست رو شما همینطوری بدی دست یکی که گفته می ره درمانش می کنه! آدم عاقل که اینکار رو نمی کنه! شما اگه بچه خودتو دست هرکی نمی دی حیوانات هم همینطورن. به هیچ عنوان دست کسی ندیدشون مگر از حامیهایی باشند که برای شما شناخته شده و ثابت شده است حامی بودنشون. دست حامی نماها به خصوص در جایی که خودتون بهش دسترسی ندارید ندید اصلا به خصوص که گروهی از آقایان حامی نمای چاله میدان الان از این طریق قصد دزدی پول دارند. فوقش با ماشین برای انتقال حیوانات به بیمارستان حیوانات اقدام کنید و بعدش برگردید و به بیمارستان حیوانات بسپرید که بچه رو تا زمانیکه خودتون نیایید دست کسی ندن و هر امری بود با تلفن به شما بگن. اگر مدرک نوشتاری دارید که این فرد وعده داده بوده که سگ رو درمان می کنه همون مدرک شما در دادگاه خواهد بود برای نقض وعده این فرد.

  2. سلام اگر کسی پیج خود رو در خارج کشور و با شماره تلفن خارج کشور ساخته باشه ولی خلاف رو در ایران انجام داده باشه چگونه قابل پیگیری هست؟

 2. ایاکسی که دلیت اکانت کرده وشمارشو نداریم اما پیام هاش واسکرین شاتش موجوده میشه شکایت کرد

  1. با سلام، بله امکان شکایت وجود دارد لذا به جهت حذف اکانت امکان عدم دسترسی پلیس فتا به صفحه متهم وجود دارد.

   1. سلام ببخشید
    اکانت تلگرام دیلیت شده و پاک شده از طرف فتا یا اطلاعات قابل ردیابی هستش؟

 3. باسلام
  شماره منو گذاشتن تو گروه تلگرامی هر روز کلی آدم به من زنگ میزنند و فوشه ناموسی میدن میان پیویم بازم فوش میدن
  من چطوری میتونم از اینها شکایت کنم

  1. سلام از شخصی که شماره شما رو در گروه قرارداده میتوانید شکایت کنید.

 4. سلام. ببخشید کسی اگه با جیمیل فیک که در اصل جیمیل ساخته مشده بره اینستا و کسی رو فقط add کنه اگه طرف شکایت کنه قابل پیگیریه؟؟

  1. سلام، این چیزی که شما میفرمایید قابل شکایت نیست

  2. من یکی ازم دزدی کرده تو تلگرام من اشتباهی یکی دیگه رک تو کانال تلگرامی گفتم دزد اون طرف که ازم دزدید مدارک دارم اون دوتا اسم اکانت شون یکی بود ودزد من هم همون بود بهش گفت دزد الان میگه دزدی آیا میتونه شکایت کنه

 5. سلام ببحپخشید اگه کسی با جیمیل الکی ثبت نشده و در واقع فیک بره اینستا کسی رو add کنه و بعد چند روز اکانت رو حذف کنه ایا قابل پیگیریه از طرف پلیس؟؟

 6. ببخشید کسی که مزاحم میشه اینستاگرام بعداا دلت اکانت می کنه بعدا دوباره همون کار باز تکرار می کنه و لی درنهایت دلت اکانت مب کنه قابل پیگیری هستش!میسه پیدا کرد فرد رو!؟

  1. با سلام، در مزاحمت های اینترنتی باید فورا از صفحه اسکرین شات بگیرین و شکایت را هرچه سریع تر مطرح کنید، در فرض سوال شما موضوع قابل پیگیری هست

   1. ببخشید منم الان همین موضوع برام پیش اومده میخوام شکایت کنم با کجا باید تماس بگیرم

    1. شما باید به دادسرای جرایم رایانه ای مراجعه کنید و شکایت مطرح کنید.

 7. سلام خسته نباشید. من چند سال پیش با یه پسر دوست بودم بعد از چند سال الان با پسر داییم ازدواج کردم. ولی الان اونی که باهاش دوست بودم منو تهدید کرده که دوباره باهاش رابطه داشته باشم و تهدیدم کرده اگه این کارو نکنم عکسمو پخش میکنه. منم از ترس آبروم تلگرامم رو دلیت اکانت کردم. ولی الان اگه بخوام شکایت کنم ازش مدارکی ندارم . تورو خدا راهنمایی کنید زندگیم داره داغون میشه.

  1. سلام، شما باید از مطالبی که فرستاده براتون اسکرین شات تهیه میکردید یا صفحه تلگرامتون رو نگه میداشتین در حال حاضر طبق فرمایش شما با توجه به اینکه هیچ دلیلی برای اثبات اینکه مشتکی عنه شمارو تهدید کرده ندارید موضوع قابل شکایت میباشد لکن وصول نتیجه مورد نظر بعید به نظر میرسه.

 8. سلام
  سوالی داشتم
  شخصی که مدت ها برای من مزاحمت ایجاد کرده و خواستار دوستی بامن بوده به محض اینکه من ایدیم رو عوض کردم آیدی من رو برای خودش انتخاب کرده و حتی اسم من و عکس های پروفایل من رو گذاشته که در واقع پروفایلی درست شبیه چیزی که من بودم درست کرده و خوب کسانی ممکنه به آیدی من پیام بدند که به اون میرسه… آیا این دلیل مناسب برای شکایت هست؟

  1. سلام بله قطعا این موضوع قابل شکایت میباشد.

 9. سلام.برای شکایت از کسی ک تهدید ب پخش عکسای شخصی من کرده و اسکرین تهدیداشو دارم باید چکار کنم چجوری شکایت کنم

 10. سلام.برای شکایت از کسی ک تهدید ب پخش عکسای شخصی من کرده و اسکرین تهدیداشو دارم باید چکار کنم چجوری شکایت کنم توروخدا زودتر جواب بدین

  1. سلام
   باید به دادسرای جرایم رایانه ای مراجعه و تحت عنوان تهدید شکایت کنین

 11. سلام.کسی که دلیت اکانت کرده ولی اسکرین شات ازپیاماش موجوده میشه شکایتش کرد؟جرم مزاحمت تلگرامی چیه؟

 12. سلام . من چند ماه پیش کسی مزاحمم شده . چند هفته پیشم دوباره مزاحم شد . امروزم دوباره اومده پی وی ول نمیکنه چند ماهه مزاحمت اینجاد کرده . من اسکرین شات از پی امای قبلش ندارم میتونم ازش شکایت داشته باشم؟

  1. سلام، بله با همین اسکرین شاتی که تهیه کردید امکان طرح شکایت وجود دارد

 13. سلام ، یه شخصی تو اینستاگرام هر دفعه با اسمای مختلف برای من مزاحمت ایجاد میکنه
  مثلا زیر پست بقیه اسممو تگ میکنه و حرفای افتضاحی در موردم میزنه ، حتی شماره تلفنمو با یه عنوان بد پخش میکنه
  ولی متاسفانه همش دیلیت اکانت میکنه
  امکانش هست که این فرد شناسایی بشه ؟
  باید چیکار کنم ؟

  1. سلام، بله شما باید از تمام موارد اسکرین شات تهیه کنید و پیگیری جدی روس شکایت داشته باشین

 14. سلام وقتتون بخیر
  شخص ناشناسی عکس شخصی خودم رو که گوشه تلگرامم گذاشته بودم برداشته و به جای عکس خودش در تلگرام قرار داده،آیا می تونم ازش شکایت کنم ؟به کجا و از چه طریقی باید مراجعه کنم ؟

  1. سلام، بله از طریق دادسرای جرایم رایانه ای میتوانید شکایت کنید

 15. با سلام
  شخصی از دایرکت اینیستا به من پیام میداده که شوهرم عکس منو داده بهش و هزار را حرف ناموسی و ادعا میکنه شوهرم از تلگرام با ایشون در ارتباط بوده حتی پیام های شهورمو از تلگرام اسکرین کرده و از دایرکت برام فرستاده من چطوری بفهمم اون پیامای تلگرامی رو شوهرم داده یا نه عکس و نام شوهرم هست تو اسکرین های فرستاده شده برام

  1. سلام، شما دسترسی به سیستمی که نشان بده همسرتون این پیام هارو داده یا خیر ندارین و میتوانید با طرح شکایت علیه این شخصی که به شما پیام داده با ایشون روبه رو شوید

 16. من از تمامی ه پیام‌های فرستاده شده از دایرکت رو اسکرین شات کردم خودم الان شک تو دلم افتاده آیا شوهرم اون پیام هارو به اون شخص از طریق تلگرام فرستاده یا نه توروخدا راهنماییم کنین

 17. سلام، شخصی در اینستاگرام با اکانت بدون اسم به بنده پیام داده و تحمت هایی و به نامزد بنده زده که باعث فروپاشی رابطه شده، چنین کسی قابل پیگیری هست؟ از مسیج ها اسکرین دارم

 18. سلام
  اگر کسی در فیسبوک جرمی مرتکب بشه و دیلیت اکانت کنه و اکانت کاملا حذف شده باشه ،چطوری میشه ازش شکایت کرد

  1. سلام، معمولا وقتی شخصی اکانتش رو حذف میکنه شکایت به نتیجه ای نمیرسه لذا با این وجود قابل پیگیری میباشد

 19. سلام.. من با شخصی دوست بودم الان بهم زدم.. اکانت تلگرامش رو بلاک میکنم مدام دیلیت اکانت میکنه و دوباره میسازه و یا با شماره دیگه پیام میده منم دوباره بلاک میکنم.. ولی توهین یا تهدید نمی کنه.. میتونم ازش شکایت کنم.

 20. سلام
  اگه کسی با فردی که از لحاظ سیاسی در ایران مشگل داشته علنا در فضای مجازی ارتباط داشته باشه آیا جرم تلقی میشه

 21. سلام فردی با اسم و عکس پروفایل من در تلگرام صفحه درست کرده و پیام های عاشقانه به خودش داده و بعد من این اسکرین را تصادفی در گوشی دوستم دیدم و او هم از این موضوع مطلع بود . در واقع با پخش این اسکرین با آبروی من بازی کرده و به دیگران گفته که من زندگیش رو خراب کردم در صورتی که من با این آقا هیچگونه ارتباط غیر اخلاقی و خارج از عرف نداشتم و بعد از اینکه متوجه شد من فهمیدم دیلیت اکانت کرده از چتهاش هم اسکرین دارم چطور میتونم پرینت تلگراممو بگیرم و ثابت کنم اون صفحه من نبودم و پیگیری کنم و جرم این فرد آیا محرزه ؟

 22. با سلام. جسارتا یه شماره ناشناس با ساخت تلگرامی که به نحوی کد تلگرام رو از گوشی من گرفته. یعنی سیم کارتش رو وارد گوشی من کرده و کد تلگرام گرفته بعد با اون شماره مزاحمت و تهدید جنسی کرده با عکس های خانگی تهدید شونده . الان پلیس فتا با شماره سریال گوشی من ، منو درگیر موضوع کرده که شما حتما فرد مزاحم شونده رو میشناسید و چطور سیم کارت اون وارد گوشی من شده، منو عامل مزاحمت دانسته و برای دادگاه کیفری منو مجرم دانسته. منم اصلا اطلاعی ندارم از جریان. لطفا راهنمایی کنید که چه بکنم در دادگاه

  1. سلام با توجه به شرحی که دادین شما فقط باید در دادگاه فقط انکار کنید و این موضوع رو کامل برای قاضی دادگاه توضیح بدین در غیر اینصورت با توجه به اینکه گوشی مال شماست مجرمیت برای شما اثبات خواهد شد.

 23. سلام.بنده از آقایی که در تلگرام به من توهین و افترا کرد اسکرین شات گرفتم و درحال حاضر شکایت کردم اما طرف تلگرامشو دلیت اکانت کرده آیا اگر قاضی از پلیس فتا استعلام بگیرد نتیجه ای حاصل میشود

  1. سلام. بله معمولا در صورتی که اکانت حذف شده باشه استعلام به نتیجه ای نمیرسه

 24. سلام خسته نباشید. بنده متاهل هستم.یه آقایی با تلگرام به خانمم پیام داده بهش فیلم های مستهجن فرستاده ولی همه پیامهاشو همه فیلمهاشو پاک کرده همچنین دیلیت اکانت کرده. ولی فیلمهاش سیو شده در حافظه گوشی. شماره طرفو هم داریم. ولی هیچ زنگ و اسمسی نبوده. فقط تلگرام که دیلیت اکانت کرده. میشه پیگیری کرد؟درواقع فقط شمارشو داریم که دیلیت اکانت کرده پیام هاشو هم پاک کرده. میشه ثابت کرد که این فیلمارو اون فرستاده؟ سوال دوم اسکرین شات جریانش چیه؟ اگه اسکرین شات داشتیم چطوری میشد ثابت کرد؟ طرف میتونه مدعی بشه این اسکرین شات ها مثلا فتوشاپه؟

  1. سلام، منظورتون اینه که عکس و فیلم ها از گوشی خود شماهم پاک شده؟ اگر پاک شده باشه به سختی میشه پیگیری کرد

   1. تو حافظه گوشی ما سیو هست ولی تو تلگرام طرف پاکش کرده.یعنی ما از تلگرام طرف یه دونه دلت اکانت داریم بدون پیام و فیلم و عکس و… mهمه چی رو پاک کرده. چطوری میشه؟

    1. قابل پیگیری هست اما احتمال به نتیجه رسیدن خیلی کمه

  2. سلام. شما میتوانید شکایت را مطرح و درخواست بازبینی اطلاعات منتقل شده در تاریخ مدنظر را داشته باشید.

 25. سلام شخصی با یه اکانت دختر در اینیستاگرام به دوستای من پیام میده و پشت سر من حرف میزنه آیا با جیمیل باشه و یا شماره بی نام ونشان باشه و حذف اکانت کرده و من هیچ شاتی ازش ندارم میتونم با آیدی طرف شکایت کنم میشه پیداش کرد مثلا از شماره سریال گوشیش؟
  ممنون میشم جواب بدین

  1. سلام. معمولا وقتی اکانت پاک بشه قابل پیگیری نیست

 26. سلام اگه شما به پی وی کسی برید ودر اونجا اون به شما مزاحم بشه شما میتونید بهش شکایت کنید

 27. سلام یه نفر عکس دختریو گذاشته ایستاگرام ولی وقتی باهاش از طریق دایرکت چت کردیم گفته من از ی ایمیل الکی نصب کردم و فقط ۲۴ ساعت عکسارو گذاشته و بعد دلیت کرده ولی الان اسکرین شاات هارو داریم میشه شکایت و پیگیری کرد ؟ یعنی ایستلگرام قابلیت پیگیری imei رو داره ؟ اگ طرب از فیلتر شکن استفاده کرده باشه چی ؟ میشه صاحت خط و موبایل را شناسایی کرد ؟ اخه الان امتحان کردم میسه با ی جیمیل الکی ایستا نصب کرد . هزینه کل این شکایت چقد میشه و ایا نتیجه داره ؟ الکی هزینه نکنیم

  1. سلام بله قابل پیگیری هست لذا با توجه به حذف اکانت امکان به نتیجه رسیدن پایین میباشد.

 28. یه سوالی داشتم در مورد تلگرام
  اول اینکه ایا حرف های زده شده در تلگرام میتونه بار حقوقی و شرعی قابل پیگیری داشته باشه ؟

  دوم اینکه وقتی تو گروهی شخصی بدون اینکه شمارش مشخص باشه و فقط اسم اییدش مشخصه ( مثلا فوتبال ) به ما توهینی کرده باشه و ما بخوایم به صورت حقوقی و قضائی پیگیری کنیم و اینکه بعد از اون طرف بلافاصله رفته باشه اکانت تلگرامش رو به کل پاک کرده باشه ( حذف کامل از سایت بدون بازگشت ) و یه اکانت جدید با یه شماره دیگه درست کرده باشه ایا میتونیم این مورد رو پیگیری کنیم یا امکانش پیگیری حقوقی این مورد وجود نداره ؟

  سوال سوم : وقتی شخصی اکانت تلگرامش رو به صورت حذف کامل از سایت بدون بازگشت پاک میکنه پیام هایی که قبلا تو یه گروه فرستاده بوده ایا همچنان به اسم قبلی ایدی طرف نشون داده میشه یا به صورت DELETED ACCOUNT نشون داده میشه فرستنده پیام ها ؟

  سوال اخر : وقتی اکانت رو پاک کردیم به صورت کامل ایا این اکانت ما برای کسی که ما رو سیو داشته کامل از بین میره و دیلتت اکانت نشون داده میشه یا همچنان با نام قبلی ؟

 29. سلام
  من چند سال قبل یک اکانت اینستا که هیچ وقت خودش رو معرفی نکرد بهم پیام میداد منم با مرور زمان بهش اطمینان کردم و عکس و یکی یری اطلاعات شخصی دادم بهش الیته اشنا بود چون همه چیز خانوادگی ما رو میدونست من شماره ای هم ازش ندارم فقط ی عکس ک استوری کرده بود رو سیو کردم الان همه پیام های دایرکت که بهم داده بود رو پاک کرده و اکانتش هم خذف کرده و عکسام رو فرستاده برای بابام
  شماره ای که برای بابام عکس فرستاده به نام کسی ثبت نشده پدرم دیگه نمیزاره برم دانشگاه
  الان من چیکار کنم

 30. سلام ایا قرار دادن تگ ها و اسمای جنسی در تلگرام برای جذب مخاطب به کانالهای اخلاقی و سالم جرم است یا ن

  نکته صرفا یگ کانال یا اسم کانال جنسی هست و هیچ گونه محتوای جنسی یا غیر اخلاقی در کانال های معرفی شده نیست
  و صرفا لینک خالی است
  بنرورود هم حتی بدون هیچ عکس یا مطلب است و صرفا لینک خالی بدون هیچ مورد غیراخلاقی هست

  1. سلام. بله قطعا انتشار هرگونه مطلب غیر اخلاقی جرم تلقی میگردد.

 31. سلام.ی نفر با پیج فیک من رو تو اینستاگرام تهدید کرد من از اون چت اسکرین شات گرفتم ولی الان دیدم اون اکانت پاک شده و هر چی میزنم دگ اون اکانت وجود نداره و من فقط از اون طرف ی اسکرین شات از صفحه چت دارم.شکایت کنم ب نتیجه میرسه؟؟؟؟؟؟و آیا دوندگی زیاد داره؟؟؟

  1. سلام. معمولا مواردی که اکانت طرف مقابل حذف شده باشه به نتیجه نخواهد رسید اما با دوندگی و رفت آمد به پلیس فتا امکان حصول نتیجه وجود دارد.

  2. سلام با توجه به تجربه شخصی بنده بعیده به نتیجه برسه

 32. سلام, اگر کسی با صفحه فیک در اینستاگرام به دوستان من دایرکت بدهد و بگوید با من دوست است و قصد ازدواج داریم در صورتی که واقعیت ندارد جرم محسوب میشود؟ من میتونم پیگیری کنم این موضوع رو؟ با توجه به اینکه این پیام ها بین اون فرد و نفر سومی بوده من میتونم شکایت کنم؟

  1. سلام اگر صفحه فیک به اسم شما ساخته شده باشد قابل پیگیری هست

   1. خیر , صفحه به نام من نیست , ایشون با یک صفحه فیک خودشون رو دوست من معرفی میکنند و به افراد و دوستان من در اینستاگرام پیام میدهند و میگویند من و ایشون قرار ازدواج داریم , در صورتی که من اصلا ایشون رو نمیشناسم, میتونم از ایشون بابت این کار شکایت کنم یا دلیل قانونی برای شکایت محسوب نمیشود؟ چون به خود بنده میتقیم پیام ندادند و فقط من رو فالو کرده بودن

 33. سلام وقت بخیر…خواهر بنده ازدواج کرده و نامزد قبلی چندبار تهدید کرده در تلگرام و اینستاگرام و بلافاصله هم حذف حساب میکنه و تازه مطمئن نیستیم اونه اما احتمالش بسیار بالاست چون کسی دیگه وسط نبوده…. ایا با دیلیتد اکانت اینستا و. تلگرام وقتی به شخص خاصی مضنون باشیم میشه نتیجه سریعتری گرفت؟ یعنی مثلا میتونن هیستوری بگیرن این طرف بوده این پیاما رو داده و حساب رو پاک کرده ؟

  1. سلام معمولا با حذف اکانت پیگیری ممکن نیست

 34. سلام…ممنون از جواباتون…اگر یه دختر با یه مردمتاهل رابطه داشته باشه و تو تلگرام به دوستش بگه …اگه دوست دختره برای جلوگیری از نپاشیدن زندگی مرد متاهل به خانمش مثلا بگه …این جرم تلقی میشه ؟ …یا ساده تر بگم افشای فسادورابطه نامشروع جرم تلقی میشه ؟

 35. سلام اگر کسی از طریق پیام ناشناس فوحش و بد بیراه بگه بارها پیام بده و اذیت کنه و مدرکم داشته باشیم که طرف کیه قابل شکایته؟؟

 36. سلام آیا انتشار آیدی یک فرد ب عنوان ایدی فرد دیگه جرم محسوب میشه ؟! کسی ک ایدیش پخش شده هم ، ایدیشو عوض کرده و با پخش ایدی طرف مقابل(فرد دروغگو) تلافی کرده . ایا امکان شکایت از فردی که اول آیدی تلگرام رو پخش کرده وجود داره ؟

 37. و این رو هم باید بگم که هر دو نفر با این کارشون باعث ایجاد مزاحمت برای طرف مقابل شدن

  1. سلام. ایجاد مزاحمت قابل پیگیری میباشد

 38. ببخشید روال و پیگیری شکایت از طرفی که با صفحه فیک اومده و توهین کرده چقدر طول میکشه؟؟سریع ترین زمان ممکن چقدر طول میکشه؟

 39. سلام
  با توجه به فیلتر تلگرام در ایران آیا مزاحمت در تلگرام از طریق پلیس فتا قابل پیگیری است؟

 40. سلام و خسته نباشید،شماره ی نامزدم را توی گروههایی پخش کرده اند و سپس دیلیت اکانت کرده اند به اسم دختر خراب ،ایا میتونیم شکایت کنیم؟ کجا باید بریم برای شکایت؟ ایا به نتیجه ای میرسه؟

  1. سلام با توجه به حذف اکانت امکان پیگیری وجود ندارد

 41. سلام شخصی طی چندین ماه ولی به فواصل طولانی با ایدی های مختلف به چندتا از فالورای من در اینستاگرام پیام داده و برای من مزاحمت ایجاد کرده و هر بار اکانت اینستاشو دیلیت میکنه ایا در صورت شکایت, پلیس فتا میتونه شخص مزاحمو پیدا کنه؟

  1. سلام با توجه به حذف اکانت امکان پیگیری پایین است.

 42. اصلاحیه سوال قبلی:با سلام و عرض ادب خدمت شما،شخصی شماره ی نامزد بنده را در گروه هایی در تلگرام پخش کرده است و سپس دیلیت اکانت کرده است و از گروه شخصی پیام ان شخص را برای ما فوروارد کرده است،میتونیم شخص رو پیدا کنیم؟ کجا باید شکایت کنیم دوستان میگفتن از طریق ادرس آی پی میتونید پیداش کنید ولی با توجه به استفاده از فیلترشکن ایا میشه شخص رو پیدا کنیم؟

 43. سلام
  ی نفر ک قبلا باهاش دوست بودم الان داره بد جور منو اذیت میکنه و دائم تهدیدم میکنه
  .اون این کارو از طریق اکانت های ناشناس اینستگرام انجام میده.
  آیا راهی هست که با توجه به اکانت اینستا بشه آی پی طرف رو پیدا کرد و از اون طریق شکایت کرد؟

  1. سلام. اگر اکانت حذف نشده باشد قابل پیگیری میباشد.

 44. سلام.
  یه نفر با در تلگرام اومد پی وی من گفت برات ممبر واقعی میخوای منم گفتم بله.گفت اول پولو بفرست منم اعتماد کردم پولو فرستادم بعد طرف برام ممبر فیک فرستاد و بعد بلاکم کرد‌
  مقدار پول هم ۵۰ هزارتومان بود.
  باتوجه به این که طرف داره از شماره مجازی استفاده میکنه،آیا موضوع قابل پیگیریه؟

 45. سلام خسته نباشید عکسهای شخصی بنده را در گروه تلگرامی پخش کرده اند و حذف اکانت کردن ایا اگر اصل پیامهای فرد را برایم از گروه بفرستن پلیس فتا قادر به ردیابی متهم میباشد؟ چقدر زمان می برد تا طرف پیدا شود؟

 46. سلام
  شخصی با اسم وفامیل کسی دیگه، در اینستا دایرکت داده که بابات. دست از سرمن برنمیداره، وبعد اکانتش را حذف کرده با توجه به اسکرین شاپ که از پیامهاش دارم میتونم ازش شکایت کنم

  از چه طریق میشه فهمید که آن شخص کیه
  باسپاس

 47. سپاس از پاسخگویی شما
  برای حذف اکانت اینستاگرام تلگرام، لغو نصب را بزنیم کافیه؟

 48. با سلام دوباره
  برای حذف اکانت اینستاگرام تلگرام
  لغو نصب را بزنیم کافیه؟
  ممنون میشم پاسخ بدید

 49. سلام اگه کسی تو تلگرام به شما به مدت یک هفته پبام بده و دلیت اکانت کنه و بعدش یکی دوبار هم تماس گرفته باشه میشه از ایشون شکایت کرد

   1. سلام. شما شلاقت بابت چی هست؟ اگر حدی باشه نمیشه کمترش کرد اما اگر تعزیری امکام تبدیل یا کمتر کردنش هست.

 50. درود برشما
  خواهشا منو راهنمایی کنید چطور باید اینستا گرام را حذف کنم
  سپاسگزارم

 51. سلام یکی تو تلگرام ب من فحاشی کرده و من از شماره و ایدیش و چتاش شات گرفتم ولی الان دلیت اکانت کرده امکان پیگیری هست؟!
  خواهشاجواب بدید ممنون

 52. با سلام و عرض ادب و خسته نباشید،برای شکایت جرایم رایانه ای مستقیما به پلیس فتا در تهران مراجعه کنم؟ ساعات غیر اداری مثل ساعت ۸ شب هم قبول شکایت میکنن؟

  1. سلام، نخیر به دادسرای جرایم رایانه ای باید مراجعه کنید

 53. سلام. وقت شما بخیر. با توجه به اینکه فعالیت در تلگرام از مدتی پیش غیرقانونی شده، جرایم مربوط به فروشگاه های تلگرامی قابل پیگیری هست؟ اینکه شخصی جنسی رو موجود نداشته و وانمود کرده که موجود داره و هزینه جنس رو دریافت کرده و بعد از یک ماه جنس رو ارسال کرده و حاضر نیست سفارش رو کنسل کنه، جرم محسوب میشه؟ همینطور گران فروشی در تلگرام که شواهد برای اثبات اون وجود داره جرم محسوب میشه؟

 54. اکانت حذف شده تلگرام به چه دلیل قابل پیگیری نیست؟بعضی از وکلا میگویند از طریق رد یابی ای پی ممکن است نظر شما چیست؟

  1. سلام، با توجه به اینکه بعد از حذف اکانت اطلاعات به طور کامل حذف میشه و فقط در سرورهای اصلی باقی میمونه و سرورهای تلگرام در خارج از کشور هست و قابل پیگیری نیست

 55. سلام با تشکر از سایت خوبتون. میخواستم ببینم پلیس فتا بعد از شکایت از طرف مقابل چند روزه طرف رو پیدا میکنه حداکثر؟ من ۱ماه قبل شکایت کردم هنوز خبری از پیدا کردن طرف مقابل نشده انگار چون خبرم نکردن،یه شخصی عکسهای شخصی نامزد بنده رو پخش کرده بود و دیلیت اکانت کرده بود ماهم شکایت کردیم یک ماه قبل

  1. سلام، به خود فتا مراجعه و از افسر مربوطه پیگیری کنید

 56. سلام، خواهش میکنم کمکم کنید، پارسال با پسری دوست بودم، در اینستاگرام و تلگرام چت می کردیم، و بنده تعدادی عکس از خودم برای اون توی سیکرت چت تلگرام فرستادم که همش زود از هر دو صفحه ی من و اون پاک میشد، من بعد از اون جریانات،ازدواج کردم، و اینستا و تلگرامم رو کلا دلیت اکانت کردم.حالا اون داره منو تهدید میکنه ک آبروت رو میبرم،در حالیکه جز همون پیام های اینستاگرام چیزی نمونده بود، و تلگرام هم چون در سیکرت چت پیام می دادیم همش پاک میشد،با توجه ب اینکه بنده کلا دلیت اکانت کردم، آیا امکان داره ثابت شه من به اون توی اینستا پیام ها رو دادم؟خواهش میکنم جوابم رو بدید

  1. سلام، اگر اکانتتون رو پاک کرده باشین مشکلی پیش نمیاد

 57. یعنی اگر شوهرم بفهمه و پیگیری کنه،امکانش هست بفهمه من پیام ها رو دادم؟
  پیام های اینستاگرام بخاطر دلیت اکانت من کلا پاک شده از گوشی اونم

 58. سلام،خسته نباشید اگر شخصی در تلگرام فحاشی کند و دیلیت اکانت کند با توجه به این مسئله که گفتین دیلیت اکانت قابل پیگیری نیست از طریق آی پی ادرس امکان ردیابی طرف مقابل وجود دارد یا این مسئله توسط بعضی از مثلا گفته میشود برای جذب طرف و قرارداد بستن

   1. با تشکر ولی بعضی وکلا میگفتند از طریق ای پی ادرس یا پرینت تلگرام میشه جرم رو ثابت کرد و طرف مجرم را یافت ایا اینها فریب تبلیغاتی بعضی از وکلا میباشد؟ یا همچین راهی وجود دارد. متشکرم

    1. سلام. بهتر است از عبارت فریب تبلیغاتی وکلا استفاده نشه همکاران محترم قطعا موکل رو گمراه نمیکنند و امکان داره بعضی از موسسات که آگاهی کامل ندارند این ادعا را داشته باشند. بنده تا جایی که خودم کار کردم و تجربه دارم و از قضات دادسرای جرایم رایانه ای پرسیدم در صورت حذف اکانت امکان پیگیری وجود نداره.

     1. بله شرمنده از شما و جامعه وکلا عذر میخوام بابت نوشتار بدلحنی که ناخواسته داشتم سپاسگذارم از شما . خیلی با راهنمایی سازنده کمک کردین.

     2. سلام،خسته نباشید،بمن هم فحاشی کردن و دیلیت اکانت کردن یکی از دوستام میگه یه اشنا داره میتونه طرف رو پیدا کنه فقط ۱میلیون میخواد بعنوان شیرینی به طرف بده،بنظرتون امکان داره با اشخاصی که داره پیدا کنن طرفو که این پول رو بپردازم؟یا بلوف هست

     3. سلام من اطلاعی ندارم و تا جایی که میدونم و تجربه دارم امکان پیگیری نداره

 59. باسلام
  شکایت از مزاحم تلگرامی که اطلاعات شخصی من رو فاش میکنه و میشناسمش و اطلاعاتی رو در موردش دارم و توی شهر خودمون هست حداکثر چقدر طول میکشه؟

 60. سلام فردی باشماره ای که بنام خودش نیست به من ازتریق تلگرام پیام داده و من اسکرین شات دارم از پیام هاش ولی اکانت رو حذف کرده ایا میتونه بابت اینکه شماره ای که بااون تلگرام رو نصب کرده وبنام خودش نیست ودیلد اکانت کرده مدعی بشه که این پیام هارو اون نداده

  1. سلام . معمولا در صورت حذف اکانت امکان پیگیری وجود ندارد.

 61. با سلام و عرض ادب… شخصی از بنده به جرم مزاحمت تلگرامی شکایت کرده ولی با گذشت ۸ هفته از زمان شکایت هنوز احاضریه ای بدست من نرسیده با توجه به اینکه بنده دیلیت اکانت کرده بودم ممکنه پیدام نکرده باشن که احضاریه نیومده برام؟

 62. سلام خسته نباشید
  ببخشید ی نفر از من تو تلگرام اخاذی کرده ۵٠هزار تومن
  چتاشو دارم کلا ولی دلیت اکانت کرده و من ن شماره ای ازش دارم ن ایدی تلگرام ن اسم ن هیچی
  میشه پیگیری کرد و شکایت کرد؟؟؟

 63. سلام
  در پیام رسان هاتگرام که غیر رسمی اگه به شخصی پیام بدی و بعد پیام هارو هم برای خودم هم برای اون حذف کنم و بعد دیلیت اکانت بزنم . ایا چون هاتگرام غیر رسمیه امکان بازیابی پیام ها از طریق فتا ممکنه؟ ممنون میشم سریع جواب بدید واجبه

   1. سلام ببخشین کسی تو تلگرام و اینستا مزاحم خودم و فالورام و دوستام شده اطلاعات شخصی و عکسای منو پخش کرده و باعث ابروریزی شده هربارم بعد از یکی دوماه چ تلگرام چ اینستاش دیلیت میشه باز با یه اکانت دیگ میاد
    با توجه ب فیلترینگ تلگرام اگ از ایدیش قبل ازاینک دیلیت شه شکایت کنم ب نتیجه میرسم ؟چون همون موقع ک دیلیت نشده بود شکایت کردم ولی الان دیگ ایدیش دیلیت شده
    حالا میخام بدونم شکایتم نتیجه میده یا ن چون اونموقع ک شکایت کردم ایدیش بود ولی الان دیگ پاک شده

    1. سلام ای دی جدیدو به فتا اعلام کنید رو همون شکایت قبلی

 64. سلام چند وقت پیش یکی بهم تهمت زد که در پیج اینستاگرامم عکس های نامناسب میزارم و کلاهبرداری میکنم.
  من چون ایمیل نداشتم پیجم رو بدون ایمیل ساخته بودم فقط یک ساعت شماره ام رو زدم که تایید بشه بعدش شماره ام رو ورداشتم الان این شخص از صفحه پلیس سایبری ایدی پیج بنده رو نوشته بود و عنوان شکایت هم نوشته بود اخاذی و عکس های نامناسب و فیلم درعوض من هیچ عکسی در پیجم قرار ندادم اما ترسیدم و سریع اکانتم را دلت کردم آیا اگر از طریق پلیس سایبری توی وبسایتشون از من شکایت کرده باشه آیا شکایتش به جایی میرسه؟منظورم اون یک ساعت شماره ایی بوده که برای تایید گذاشتم آیا میشه از طریق اون شماره پیگیری بشه من کاملا پیج رو دلت اکانت کردم و این کارایی که ایشون میگن رو انجام ندادم الان من باید چیکار کنم لطفا جواب بدین آیا اگر شکایت کرده باشه به جایی میرسه؟؟؟

  1. سلام، در صورتیکه اکانت شما قبل از شکایت پاک شده باشه امکان پیگیری وجود نداره

 65. سلام یه نفر تو تلگرام اومد تو pv من و درخواست دوستی داد قبول کردم شب اول چت کردیم کمی روز دوم دیدم تو اینستاگرام عکسمو لایک کرد تعجب کردم روز سوم درخواست شارج کرد از من و من موافقت نکردم بعد شروع به تهدید کرد و گفت ک یه کاری میکنم ک نتونی از هیچ شبکه مجازییی استفاده کنی اگه شارج ندی فعلا تو تلگرام ریپورت کرده منو گفت ایدیتو میزارم تو کانال هم اینستا و هم تلگرامتو ریپورت کنن حالا چطور میتونم از دستش اون مزاحم خلاص بشم وچطور میشه مجازاتش کرد ایا مجازاتی داره کارش؟

  1. سلام به جرم مزاحمت و تهدید میتونید ازش شکایت کنین

 66. باتوجه ب اینک تلگرام فیلتره ای پی ک فتا بخاد پیدا کنه ای پی دقیق اون شخص هست یا ن؟ چون خیلیا از پراکسی و فیلترشکن استفاده میکنن چقد امکانش هست ادرس دقیق طرف پیدا شه؟لطفا اینم بگین اصلا فتا از طریق ای پی ادرس چقد میتونه به ادرس دقیق یه شخص دسترسی پیدا کنه
  مرسی

  1. بله در صورت استفاده از فیلترشکن هم قابل پیگیری میباشد

 67. سلام دوستم که پونزده سالشه با یه پسر دوست بودن و عکس داره ازش و الان که جدا شدن پسره تهدید میکنه پخششون میکنه .الان این دختر نمیخواد خانوادش متوجه بشن چطور میتونه شکایت کنه

  1. سلام، تهدید اقا اگر کتبی باشه قابل شکایت در دادسرای جرایم رایانه ای میباشد

 68. خسته نباشید یه اقایی منو تهدید به شکایت میکنه از طریق فتا اما من هم میتونم به جرم تهدید از اون اقا شکایت کنم اما در تلگرام من چت هایی دارم که نمیخوام کسی ببینتشون اگر از طریق فتا شکایت کنم چت های شخصی من هم کامل در دسترس هست؟ خاهشا جواب بدید ممنون

  1. سلام، اگر اکانت شما باقی باشه امکان دستیابی به پیام ها وجود دارد

 69. سلام
  ببخشید کسی تو اینستاگرام حرف های زشت به بنده بزنه و منم متاسفانه از روی کنجکاوی جواب اون شخص رو با تایید حرفای زشت داده باشم
  بعد از اتمام حرف تهدید به پیگیری کردن که منو پیگیری کنند و آدرس و نام اصلی ام رو پیدا کنند
  آیا چنین چیزی ممکن است رخ دهند و در واقع چنین چیزی امکان پذیر هست؟

  1. سلام، اگر توهین و فحاشی بوده باشه قابل پیگیری هست

 70. میشه توضیح بدید چجوری میشه پیگیری کرد؟ مگه فیلترشکن و پراکسی ای پی رو تغییر نمیده؟فتا چجوری میخاد بفهمه اون شخص مزاحم ناشناس کی بوده؟

  1. شما به هر حال از یه منبع اینترنتی به فیلتر شکن وصل میشید دیگه، از طریق همون ادرس و مشخصاتتون در میاد

 71. ببخشین اگه از یه ایدی تلگرام واینستایی ک مزاحمم شده و هیچ شمارم ازش ندارم فقط چت و ایدیش هس شکایت کنم مراحلشو توضیح میدید همون اول میره فتا یا بعد از شکایتم؟ واضحتربپرسم میخام بدونم مثلا امروز برم شکایت کنم همون روز میرم فتا و اون ایدی رو افسر فتا بررسی میکنه یا نه طول میشکه؟ اگه طول میشکه چن روز بعد از شکایتم ، پلیس فتا وارد کار میشه؟
  لطفا اینم بگین اگه در حین شکایتم و بررسیای پلیس فتا ، اون ایدی پاک بشه ، از بررسی های قبلی به نتیجه می رسن؟

  1. سلام، شکایت تو دادسرا طرح میشه بعد میره فتا اگر پیگیر باشین فتا میتونه سریعتر پیگیری کنه

 72. سلام خسته نباشین
  باتوجه ب اینکه تلگرام فیلتره و سرورای تلگرام تو ایران نیس سرورای اینستام تو ایران نیست ، چقد امکان داره ک از یه ایدی تلگرام یا اینستا که شدید مزاحمت ایجاد کرده شکایت کنیم و بریم فتا و ب نتیجه برسیم ؟ چون بعضی وکلا میگن میشه بعضیا میگن نمیشه ,از طرفی ن شماره داریم از اون ادم متهم ن هیچی فقط ایدی تلگرام و اینستا و یسری چت فتا چقد میتونه ب اطلاعات مثل ای پی اون ایدی متهم دست پیدا کنه وقتی سرور تلگرام تو ایران نیس

  1. توروخدا یه توضیح جامع بدین ک دقیقا بفهمیم چجوریه بعضیا میگن میشه بعضیام میگن بیخیال شو نمیشه

   1. سلام. اگر اکانت طرف پاک نشده باشه قابل پیگیری هست اما در صورت حذف اکانت پیگیری مثمر ثمر نخواهد بود

 73. سلام،کسی تو اینستا پیام داده و حرفای بدی در موردم زده و بعد دیلیت اکانت کرده، فقط اسکرین پیام هاش هست،شکایت شده از این شخص، آیا پلیس میتونه پیدا کنه؟ گفتن آی پی و سرور رو پیدا میکنند، آیا واقعا میتونن؟
  تروخدا جواب بدین و اینکه طرف با ایمیل اشتباه اینستا ریخته بود

  1. سلام. معمولا این پرونده ها به نتیجه نمیرسه

 74. سلام خسته نباشید میخواستم بدونم وقتی دیلت اکانت زده باشن تلگرامشو ولی چت هواشو داشته باشی طرف مقابل پاک نکرده باشه و در صورت شکایت میشه پیگیری کرد و شخصو پیدا کرد

  1. سلام نخیر وقتی اکانت پاک شده باشه امکان پیگیری نداره

  1. عذرخواهی میکنم چند روز فرصت نکردم سایت رو ببینم

 75. سلام و خسته نباشید خدمت وکیل ارجمند. شکایتی کردم از یکنفر که به بنده اهانت کرد و هتک حرمت کرد الات حدودا سه ماه گذشته ازین جریان و هنوز که هنوزه ردی از طرف مقابل پیدا نشده میخواستم ببینم ایا همه پرونده ها پروسه ش انقدر طولانی میشه و عادیه یا برای من امیدی بهش نیست؟ طرف دیلیت زده بوده

  1. سلام پروسه پرونده ها که طولانی هست اما کار شماهم احتمال منتج شدنش خیلی کمه

 76. سلام. یه نفر در اینستاگرام منو زیر پست دوستام تگ میکنه و فحش های بسیار زشت میده به من و من رو به عنوان های مختلف و زشت معرفی میکنه با ذکر شماره ام . از کامنتش اسکرین شات گرفتم اما صاحب پست کامنت رو پاک کرده. ایا هنوز قابل پی گیری است؟ در تلگرام هم بارها بلاکش کردم و با شماره های مجازی اکانت میسازه و مدام پیامهای نامحترمانه میده. اما هربار پیامهاش پاک میشه. این هم پیگیری میشه ؟

 77. سلام خسته نباشین ببخشین یکی گفته از من تو فتا شکایت کرده اونموقع که شکایت کرده اونموقع من نمیدونستم یعنی ایدی تلگرامم هنوز بود و پاک نکرده بودم تا اینکه الان فهمیدم حدود سه یا چهار ماه پیش ازم شکایت کرده ومنم بی خبر بودم و ایدیمم فعال بود. امروز که فهمیدم سریع دیلیت کردم توروخدا کمکم کنین یعنی ممکنه این سه چار ماه که بی خبر بودم و طرف ازم شکایت کرده رد منو زده باشن؟؟چون مزاحمتم ب دلیل خانوادگی و ناموسی بوده ولی فک نمیکردم کشدار بشه.توروخدا کمکم کنین

  1. اون سه چهار ماه پیش که ایدیم بود شکایت کرده بود . بنظرتون امروز ک ایدیمو دیلیت کردم فایده داره یا بازم پیدام میکنن؟ من اونموقع نمیدونسم طرف شکایت میکنه و با خیال راحت تلگرامم فعال بود. طرف خیلیم پیگیره و گفته پدرتو درمیارم.خیلی میترسم.توروخدا بگین چکارکنم

   1. اصلا واسه اینکه یه پرونده تو فتا پیگیری بشه اون ایدی تلگرامی ک ازش شکایت میکنیم باید تا اخر پروسه شکایت وجود داشته باشه یا اگه موقع شکایت وجود داشته باشه و به فتا هم ارجاع داده بشه ولی وسط پروسه دیلیت شه تکلیف چیه؟

    1. سلام، هنگامی که فتا داره سرچ میکنه و پیگیری میکنه باید موجود باشه

 78. سلام ببخشین واسه اینکه یه پرونده تو فتا پیگیری بشه اون ایدی تلگرامی ک ازش شکایت میکنیم باید تا اخر پروسه شکایت وجود داشته باشه یا اگه موقع شکایت وجود داشته باشه و به فتا هم ارجاع داده بشه ولی وسط پروسه دیلیت شه تکلیف چیه؟

 79. با سلام و عرض ادب . سوالی داشتم از خدمت شما وکیل بزرگوار. پروسه پرونده شکایت در پلیس فتا حدودا چقدر زمان میبره؟ میخوام ببینم مثلا حداکثر چقدر زمان میبره

  1. چون بنده حدودا سه ماه هست شکایت کردم ولی هنوز خبری نشده … میخواستم ببینم یعنی طبیعیه؟ یا بیشتر از اینها هم طول میکشه

  2. سلام اگر منظورتون پاسخ پلیس فتا هستش حدود یک ماه باید طول بکشه

 80. سلام چند وقت پیش یک نفر از طرف یک ربات برای من درخواست چت داد منم درخواست چت رو قبول کردم بعد گفت اگه میخوای بیام پیوی شرط داره منم چون تا حالا از این کارها نکرده بودم قبول کردم بعد گفت باید یه فیلم غیر اخلاقی از خود بدی منم قبول کردم ودادم بعد گفت من پسرم و میتونم ازت شکایت کنم و هروز منو تهدید میکردومیگفت بیا ببینمت . حالا این فرد میتونه از من شکایت کنه

  1. سلام نخیر شکایت هم بکنه به جایی نمیرسه

 81. سلام مجدد .ممنون بابت کمکتون
  بعد من میتونم بخاطر تهدیدهایش ازش شکایت کنم

  1. سلام، امکان شکایت هست اما با توجه به موضوع پیش امده ابتدایی بهتره همچین کاری نکنید.

 82. سلام . ببخشید اینقدر سوال میکنم
  بعد اگر ان فرد فیلم را پخش کند باید چه کنم

  1. سلام، فیلم اگر پخش بشه جرمه و قابل شکایت در دادسرا

 83. عرض سلام و خسته نباشید، اگر کسی فقط با آیدی موبوگرام پیام داده باشه و هیچ توهینی هم در پیام ها نباشه، بعد دیلیت اکانت کنه، امکان اینکه بشه شماره یا آدرسی از این شخص پیدا کرد فقط به خاطر اینکه بفهمم کیه هست؟ پلیس فتا پیگیری میکنه؟

  1. سلام. نخیر اتفاقی نیافته که در موضوع شما

 84. سلام روز بخیر. حدودا ۴ ماهه از من شکایتی طرح شده در دادسرا ناحیه ۳۱ ولی هنوز احضاریه ای بدست بنده نرسیده است میخواستم ببینم ممکنه چون دیلیت اکانت کرده بودم پیدام نکرده باشن یا روال واقعا همینقدر طولانی هست همیشه

  1. و اینکه تو یه سوال دیدم نوشته بودین فتا حدودا یک ماهه پاسخ شکایت رو میفرسته دادسرا. معمولا دادسرا چندوقته احضاریه صادر میکنه برای متهم و شاکی که برن دادگاه؟

   1. دادسرارو باید حضوری تشریف ببرید پیگیری کنید

  2. سلام.معمولا بعد از حذف اکانت قابل پیگیری نیست

 85. با سلام،میخواستم بدونم از زمان شکایت من چقدر طول میکشه تا فتا مدرک پیدا کنه بده دادسرا تا احضاریه بره برای متهم… مثلا فردا من شکایت کنم چندوقت بعد حدودا طرف میاد دادگاه

  1. و اگر مدرکی پیدا نکنن و به کسی مضمون باشم میشه دعوتش کنن دادگاه مضمون رو

  2. سلام معمولا فتا حدود یک ماه طول میکشه تا جواب بده

 86. وقتی فتا جوابیه رو داد ایا دادسرا سریعا احضاریه میفرستن برای متهم؟چقدر طول میکشه احضاریه بده

 87. سلام . خوبین . ایا در جرایم رایانه ای اگر من سو سابقه نداشته باشم و محکوم به زندان شوم و اظهار ندامت و پشیمانی کنم و در دادگاه در روند پرونده اقرار کنم و وجدان قاضی را راحت کنم میتوانم یک سال حبس تعزیری را تبدیل به جزای نقدی کنم؟ یا در این زمینه قاضی های جرایم رایانه ای سخت گیر هستن>؟

   1. چقدر امید هست با توجه به اینکه بیمار هستم و البته سو پیشینه هم ندارم دادگاه تجدید نظر تبدیل کنه حکم بنده رو. از بیماری خودایمنی رنج میبرم که با استرس تشدید میشه…یکسال حبس تعزیری هست

  1. سلام. باید بدونم حکمتون دقیقا چی هست تا بتونم اظهار نظر کنم. در تبدیل مجازات حکم صادره و نوع مجازات ملاکه. لطفا به دفتر مراجعه کنید.

 88. سلام نه ماه پیش از من شکایت شده تو شهر خودمون و هیچ خبریم نه از احظاریس نه هیچی و منم فقط شنیدم که ازم شکایت شده و اینکه من همون روزی که اسکرین از چتام گرفتن دلیت اکانت کردم و البته اینم بگم اون شماره ای که باهاش بودم شماره مجازی بوده میخواستم بدونم امکانش هست که منو پیدا نکرده باشن و خبری نشه؟

 89. سلام…آیا شخص قاضی یا بازپرس میتونن به دایرکت های اینستاگرام دسترسی داشته باشند؟
  اگر پیامها پاک شده باشند چطور؟
  ایا مراکز اراعه دهنده اینترنت مثل ایرانسل میتونن به اطلاعات دایرکت دسترسی داشته باشند؟

  1. پلیس فتا امکان دسترسی داره اما اپراتورها خیر

 90. سلام و وقت شما بخیر سوالی داشتم از حضور شما وکیل مجرب و محترم. احضاریه از دادگاه ناحیه ۳۱ تهران چند روزه برای متهمی صادر و ارسال میشه. منظورم اینه چند روزه احضاریه میرسد دست طرف مقابل؟

  1. سلام. نمیشه گفت چند روز طول میکشه پست باید بیاره ممکنه دو هفته طول بکشه ممکنه ۵ روز طول بکشه

 91. سلام خسته نباشید شخصی در اینیستاگرام بنده پی ام داده ب شدت بهم توهین کرده وحرفهای ناموسی بهم دادن من از پیامهاشون اسکرین دارم ولی خودشونو دلیت کردن امکان شکایت هست؟؟؟

 92. بنده به مدت یک هفته با خانمی در تلگرام دوست شدم و تمیدونستم شوهر داره و بعد شوهرش فهمید و از طریق پیامک تهدیدم کرد، البته خودش هم پیامهای عاشقانه میداد، آیا امکان شکایت کردن از من وجود داره

  1. در صورتیکه اکانت رو حذف کده باشید امکان پیگیری وجود نداره

 93. آیا امکان شکایت از طرف شوهرش وجود داره؟ با توجه به اینکه خانمش خوش هم مقصر بود جرمم من چیه؟

 94. ضمنا از تمام پیم های این خانم اسکرین شات دارم که خودش مایل به این ارتباط بود

 95. من توی اینستاگرام به خانومی پیام دادن و توهین کردم
  ولی بعدش دلیت اکانت کردم
  اگه شکایت کنن به جایی میرسن؟در صورت داشتن اسکرین شات چطور؟

  1. سلام. قاعدتا در صورت حذف قابل پیگیری نیست اما در صورت پیگیری مجدانه امکان داره به نتیجه برسند

  2. سلام در صورت پیگیری امکان داره به نتیجه برسن اما احتمالش ضعیفه

 96. اگر تو چند تا پیج اینستاگرام کامنت بذاریم و شماره کسی رو پخش کنیم ولی بعدش دلیت اکانت کنیم ایشون شکایت کنن کار به جایی میرسه؟

  1. سلام. بله در صورت پیگیری به نتیجه خواهند رسید

  2. سلام در صورت پیگیری امکان داره به نتیجه برسه اما احتمالش کمه

 97. سلام.یه نفر با دو تا اکانت اینستاگرام که با ایمیل ثبت نام کرده منو تحدید به پخش عکس و مساعل زندگیم کرده و نه پول میخواد و نه چیزی!یه عکس ازش دارم که مطمعن هم نیستم مال خودشه یا نه!!! اصلا نمیدونم چی از من میخواد؟! اگر همونطوری که گفتم اکانت اینستاگرامش رو پاک کنه و با ایمیل های الکی ثبت نام کرده باشه، آیا میشه پیداش کرد؟

  1. سلام. در صورتیکه اکانت رو حذف کرده باشه پیگیری خیلی سخت میشه اما ممکنه به نتیجه برسه

 98. برای شکایت از توهین در اینستاگرام چه مدارکی باید از طرف داشته باشیم؟
  ضمنا حساب کاربری پاک شده

 99. اگه تو اینستاگرام به کسی توهین کرده باشیم ولی حرفای خیلی بدی هم نزده باشیم بازم جرمش حبس هستش؟ میشه با جریمه نقدی حلش کرد؟

 100. با سلام
  اگه وسط تحقیقات پلیس فتا حساب کاربری پاک بشه تاثیری در روند پیگیری داره؟

 101. خانومی به من در اینستاگرام توهین کردن
  و فوری همه پیام ها رو آنسند(پاک) کردن و حساب کاربری هم پاک کردن
  من هیچ مدرکی ازشون ندارم
  فقط با اسم آی دی میشه به جایی رسید؟ پیگیری میشه؟

 102. سلام.یه مدت پیش دوستم بااکانت اینیستاگرام من بایه خانم چت مستهجن انجام دادومنم به محض آگاهی دیلیت اکانت کردم.اگرآن خانم شوهرداشته باشدوشوهرش ازاکانت من شکایت کندچقدراحتمال داردکه پلیس فتااکانت حذف شده ی مراردیابی کند ومرااحضارکند؟

   1. باتشکر.اگه پلیس فتابخواداکانت حذف شده روردیابی کنه حدوداچقدرممکنه طول بکشه؟

 103. سلام.روز بخیر .من توی ی گروه درخواست کار دادم تایپ و پروژه و ….. بعد ی ای دی پ داد و خودشو دختر معرفی کرد و گفت ک تایپ دارم و خلاصه چند روز بعد پ داد ک میخام تایپ بیارم شماره گرفت ک وقتی اومد بزنگه بعد ک من کلی منتظر موندم نیاورد و گفت ک من پسرم و فلان و شروع کرد اذیت کردن ک بیا دوست بشیم ال بل و مدام میخاست منو بشناسه ک گفتم من متاهلم و مزاحم نشو بلاک کردم چند بار دیگه پ داد ک من دلیت اکانت کردم.الان باز با ی اکانت دیگه پ داده .من اگه خانواده ام بفهمن خیلی بد برخورد میکنن پس نمیتونم شکایت کنم .البته الان هم بلاک کردم ولی با توجه ب اینکه شمارمو داره من چیکار کنم من شماره اونو ندارم ولی مبترسم در اینده برام مشکل درست کنه.لطفا کمک کنین

 104. سلام خسته نباشین در تلگرام به شخصی فحاشی کردم شدیدا و دیلیت اکانت کردم همون لحظه… الان سه ماه و نیم گذشته و هنوز احضاریه ای برام نیومده … ایا خطر رفع شده و نتونستن ردیابی کنن منو؟ یا اینکه ممکنه ردیابی همینقدر طولانی باشه پروسه اش؟

   1. ببخشین باز مزاحممیشم….الان سه ماه نیم گذشته ازم شکایت کردن ولی هنوز احضاریه هم برام نیومده ممکنه پیدام نکرده باشن؟ دیلیت اکانت کرده بودم همون روز که فحاشی کردم

 105. سلام دو هفته پیش شخصی برام یه نامه که استعلام فتا بود برای شرکت همراه که خواسته بودن آی پی مورد نظر مشخصاتش گفته بشه رو برای من فرستاد و گفت که این آی پی دراومده و ماله تو هستش اما بعداز این دو هفته هنوز برای من احضاریه نیومده آیا وقتی که فتا آی پی در میاره و استعلام میگیره چقدر زمان میبره که مشخص بشه؟

  1. سلام. تا احضاریه از دادسرا بیاد تقریبا یک ماه طول میکشه

 106. سلام
  من تو اینستاگرام چندین بار مزاحم شخصی شدم و هربار با یه ایمیل فیک پیج ساختم و بعداز ۲۴ ساعت پاکش کردم اما الان طرف بهم گفته که فتا آی پی درآورده در صورتی که پیج من دیلیت کردم ،فتا برای درآوردن ای پی از زمان شکایت تا مشخص شدن چقدر زمان میبره یعنی تو فاصله ۲۴ ساعت که پیج فعال بوده ای پی دراومده؟

  1. سلام. نه تا شکایت بشه و برسه دست فتا و بخواد اقدام کنه روش حداقل دو هفته طول میکشه

 107. سلام وقتتون بخیر.شخصی با داشتن رمز اکانت اینستای من وارد بخش مدیریت شده اما کاری انجام نداده.من میتونم از روی ایمیلی که اینستا برام فرستاده یا اصلا در کل میتونم اون شخصو پیدا کنم؟

  1. سلام. اگر کاری نکرده شما چطور متوجه شدین که حک کرده شمارو؟

   1. میدونم که رمزو داشته و وارد شده.فقط میخوام بدونم میتونم اثبات کنم کی بوده یا نه؟

   2. میدونم که رمزو داشته و وارد شده.فقط میخوام بدونم میتونم اثبات کنم کی بوده یا نه؟
    یعنی بطور کل میخوام بدونم اگه همچین اتفاقی بیفته فرد میتونه متوجه بشه که کی وارد قسمت مدیریت پیجش شده؟یا فقط متوجه میشه که کسی وارد شده بدون اینکه بتونه بفهمه کی بوده.
    ممنونم ازتون

    1. و اینکه وقتی شخصی با گوشی دیگه ای وارد مدیریت پیج شما میشه اینستا برای شما ایمیل میفرسته که تو اون ایمیل فقط مدل گوشی وارد شده رو اطلاع میده و هیچ اطلاعات دیگه ای از اون شخص به شما نمیده حتی آی پی.قابل پیگیری هست؟و چون اون شخص کاری نکرده امکان شکایت وجود داره ؟

 108. سلام شخصی با یک اکانت فیک در اینستاگرام به من پیام توهین امیز داده و بعد بارها اینکار رو انجام بده با اکانتهای مختلف فیک و بعد توهین اکانت کاملا پاک میشه، از طرفی منم مجبور شدم اکانتم پاک کردم
  اگر از پیام ها اسکرین موجود باشد ایا بوسیله پلیس فتا میشه پیگیری کرد؟
  از طرفی از طریق یک سایت خارجی که با شماره مجازی پیام ارسال میکنه مزاحمم شدن و توهین و تهمت بهم زدن
  ایا امکان شکایت و پیگیری در این مورد وجود دارد؟

 109. سلام شخصی با یک اکانت فیک در اینستاگرام به من پیام توهین امیز داده و بعد بارها اینکار رو انجام بده با اکانتهای مختلف فیک و بعد توهین اکانت کاملا پاک میشه، از طرفی منم مجبور شدم اکانتم پاک کردم
  اگر از پیام ها اسکرین موجود باشد ایا بوسیله پلیس فتا میشه پیگیری کرد؟
  از طرفی از طریق یک سایت خارجی که با شماره مجازی پیام ارسال میکنه مزاحمم شدن و توهین و تهمت بهم زدن
  ایا امکان شکایت و پیگیری در این مورد وجود دارد؟

  1. سلام. اگر سایت خارجی باشه امکان پیگیری وجود نداره. اکانت هم اگر پاک شده باشه نمیشه پیگیری کرد.

 110. سلام چندوقت پیش شخصی دراینستاگرام مزاحم من شد و همش حرفایی نامربوطی درباره ناموسم زد ولی الان دلیت اکانت کرده
  چند وقت پیش هم مزاحم دیگه ای اومد که ادعا میکرد یکی از محارم منه و عاشقم شده…وبازم دلیت اکانت کرد ایا میشه پیگیری کرد؟

 111. حتی به پلیس فتا رفتم گفتش امکانش نیست در صورت دلیت اکانت…ولی بعضیا ها میگن امکانش هست و این حرفا…میخواستم‌کاملا بدونم امکانش هست‌یا‌ن

 112. چرا جواب منو نمیدید..من واقعا به جواب شما نیاز دارم برام خیلی مهمه چون ممکنه زندگی زن داداشم و خودم بکل خراب بشه

 113. در بعضی از پاسخ ها نوشتید که امکان پیگیری درصورت دلیت اکانت وجود نداره!و بعضی جاها هم نوشتید میشه پیگیری کرد…
  بالاخره پیگیری میشه کرد یا ن در صورت دلیت اکانت؟

  1. در صورت وقوع هر جرمی امکان شکایت وجود داره بعضی از دوستان پرسیدن میشه شکایت کرد بنده گفتم بله میشه اما به نتیجه رسیدن پرونده قابل پیش بینی نیست و بستگی به پلیس فتا داره که چطور پیگیری کنن

 114. سلام وقت بخیر
  وکیل محترم ببخشین سوال منم مثل سوال بقیه دوستان هستش
  شخصی دو ماهه تو تلگرام شدیدا بهم فحاشی میکنه این کار رو شبها میکنه ظرف دو دقیقه دلت اکانت میزنه من از تمام پیام هاش عکس دارم با توجه ب دلت زدنش چقد احتمال داره شکایت من نتیجه بده؟؟

  1. سلام. بله قابل شکایت هست اما نتیجه دادن پرونده منوط به پیگیری شما در پلیس فتا هست

 115. سلام،خسته نباشین،اگر مدرکی پیدا نشه از طرف که فحاشی و دیلیت اکانت کرده صرفا بخاطر اسکرین شاتی که داریم میتونیم دعوتش کنیم دادگاه طرف رو؟ به عنوان مضنون,یا قاضی قبول نمیکنه

  1. سلام. در صورت تایید پلیس فتا امکان احضار وجود داره

   1. یعنی تا مدرکی پیدا نکنه فتا احضار نمیکنن کسیو دادگاه رو حساب مضمون بودن؟

 116. سلام وقت بخیر
  یه نفر تو تلگرام هی پیام میده و دلت می‌کنه موضوع پیاماشام با این عنوانه که میخواد کمک کنه برا اینکه رابطه منو دوست دخترمو درست کنه یک سری اطلاعاتم از دوست مشترک مون میده که تقریبا تهمت هستش و به محض پیام دادن دلت می‌کنه و دوباره جویم میشه
  یه شماره از طرف داریم تقریبا میدونیم کی هست
  میشه ازش شکایت کرد یا میشه پیداش کرد که واقعا کسی که میگه هست یا نه؟
  مشخص میشه اس ام اس از چه گوشی ارسال شده و یا اس ام اس تلگرام با چه گوشی دریافت شده؟ شماره هم همیشه خاموش هست

 117. سلام روز بخیر. بعد از اینکه طرح شکایت کردیم در دادسرا و پرونده رو بردیم پلیس فتا اگر مدرکی پیدا بشه از پلیس زنگ میزنن میگن بیاید اینجا بمن که شاکی هستم؟یا برام احضاریه میاد

   1. یعنی از فتا زنگ میزنن به شاکی میگن مجرم پیدا شده و بیاید اینجا؟ یا شاکی هم از طریق احضاریه به دادگاه فراخوانده میشه

    1. سلام لطفاپاسخ سایر پرسش ها مطالعه فرمایید.

 118. سلام آقای وکیل ممنون از اینکه به مردم کمک میکنید.خواستم سوال کنم اگه کسی با پیام رسان تلگرام فارسی و هاتگرام که ایرانی هستش پیامی ارسال بشه و بعد از پیام دلیت اکانت بشه میتونن پیامها و چت هارو برگردونن؟باتوجه به تجربه شما چند درصد احتمال میدین نشه برگردوند؟ممنون میشم جواب بدین

  1. در صورتیکه در ایران باشد امکان پیگیری میباشد.

 119. سلام. یکی شماره تلفن منو تو گروههای تلگرام پخش کرده و سپس دیلیت اکانت کرده. شکایت کنم راه به جایی میبرم؟ چقدر طول میکشه پلیس پیداش کنه.

 120. سلام از اکانت اینستا من برای خانومی دایرکت فرستادن و ایشون هم ایدی تلگرام داده… فردا من متوجه شدم دیدم اون خانم منو بلاک کرده… با تلگرامش هم یه ایدی ناشناس هست و نمیدونم بهش پیام بدم یا نه؟ نمیدونم اصلا چی بهش گفتن که منو بلاک کرده؟ من اینستا را دلیت کردم. لازمه به جایی هک شدن اینستا را گزارش کنم؟

 121. میدونین اصلا نمیدونم چه اتفاقی افتاده ولی اگر از اکانت من سو استفاده کرده باشن چی؟ و من همون روز اکانتمو حذف کردم. لازمه به ایدی اون خانم پیام بدم و علت را جویا بشم یا نه؟

 122. گوشی ساده که در حد گرفتن پیام از تلگرام روشن و سریع خاموش بشه ، اگه شاکی داشته باشه اون شماره قابل پیگیری و پیدا شدن هست؟

 123. در رابطه با کامنت قبل شماره به اسم ناشناس هستش و من تو تلگرام به یکی پیام دادم و دلت اکانت کردم و اون تهدید به شکایت کرده و شماره اون اکانت دلت شده رو داره ولی اون شماره روشن نیست و برای گرفتن اس ام اس تلگرامشو از گوشی ساده گرفته بودم

 124. سلام و عرض ادب پسرخاله ی من خلافی انجام داده و جرمش شلاق و زندان هست با توجه به این مسئله که سوءپیشینه ندارد و اظهار ندامت و پشیمانی کرده است و در روند پرونده اعتراف کرده و کمک کرده در روال پرونده و همچنین جثه ای ضعیف داره قد ۱۷۵ و وزن ۴۳ ایا میشه کاری کرد که شلاق و زندان به جزای نقدی تبدیل شود>؟ بنظر شما امیدی هست؟ شلاق حدی هست و زندان تعزیری ۱۸ ماه

  1. سلام شلاق اگر حدی باشد امکان تبدیل نیست اما اگر تعزیری باشد ممکنه در غالب تخفیف بشه تبدیلش کرد.

 125. سلام شخصی برای من و همکلاسی هام در تلگرام مزاحمت ایجاد کرده و بعد سریع دیلت اکانت کرده، در صورتی که شکایت کنیم چقدر ممکنه شکایت به نتیجه برسه؟ آیا ردیابی ای پی امکانش هست؟

 126. شخصی مدعی شده که من در اینستا اکانت فیک ساختم و رفتم داخل فالووراش. و بعدا گفت که اون اکانت فیک پاک شده و اونو از چشم من میبینه. گفته که از من شکایت خواهد کرد. ایا میشه پیگیری کرد که اون اکانت فیک چه کسی بوده؟ فقط از صفحه ی اول اون اکانت اسکرین شات دارم. مطمئنا ایدیش هم فیک بوده. آیا میشه شخص مزاحم رو پیدا کرد؟

  1. سلام، همانطور که در سایر پاسخها اعلام شده امکان پیگیری در این مورد وجود ندارد.

 127. سلام و عرض ادب پسرخاله ی من خلافی انجام داده و جرمش شلاق و زندان هست با توجه به این مسئله که سوءپیشینه ندارد و اظهار ندامت و پشیمانی کرده است و در روند پرونده اعتراف کرده و کمک کرده در روال پرونده و همچنین جثه ای ضعیف داره قد ۱۷۵ و وزن ۴۳ ایا میشه کاری کرد که شلاق و زندان به جزای نقدی تبدیل شود>؟ بنظر شما امیدی هست؟ شلاق حدی هست و زندان تعزیری ۱۸ ماه ——–>گفتین شلاق رو نمیشه تبدیل کرد زندان رو چطور؟؟؟؟؟؟؟

 128. سلام.من با یک دختر دوس بودم ولی ایشون بعد یه مدت منو بلاک کرد ولی من دیلت اکانت میکردم و باز بهشون پیشنهاد میدادم…تا هفته پیس که گفت میرم ازت شکایت میکنه…آیا میتونه شکایت کنه؟من نه فحشی و نه تهدیدی کردم فقط میخواستم باهاش ارتباط داشته باسم

 129. سلام زندان تعزیری ۱۲ ماه در دادسرای جرایم رایانه ای رو میشه تخفیف گرفت و تبدیل کرد؟؟ ۱-اظهار ندامت کردم ۲-سوئ پیشینه ندارم ۳-در تحقیقات همکاری موثر داشتم

  1. سلام بستگی به نظر قاضی داره اما قابل تخفیف هست و میشه اینکارو انجام داد

 130. با سلام
  من از یک اپلیکشن از یک صفحه فیک اسکیرین شات گرفتم با این مضمون ک روسپی گری میکنن فرستادم تلگرامشون گفتمچجوریه صفحه خودتونه ؟جواب دادن ک فیک هستش ولی عکس خودمه شکایت کردم پلیس فتا پیگیره گفت شمارم ایشالا تو فتا میبینم بلاکم کرد چت ما در. همین حد. بود. میخاستم بدونم میتونن ازمن شکایت کنن بابت این ممنون اگر پاسخ بدید

 131. با سلام خدمت شما
  من برای یه مدت با یک پسر دوست بودم ولی هیچ ارتباط خارج از عرفی باهاش نداشتم،بعد یه مدت به هم خورد این دوستی و به ازدواج ختم نشد، چون اصلا قصد دوستی من ازدواج بود! همون زمان شخص کلی من رو تهدید کرد کلی اذیت کرد که حتی یک بار که تو خیابون مزاحمم شده بود مجبور شدم بگم پلیس بیاد، حتی هک کرده بود سیستم های من رو ولی من مدرکی برای اثباتش نداشتم، حالا بعد از دو سال اون فرد داره با اسم و فامیل کامل من و تمام عکس های خصوصی من که واقعا خصوصی هستن، مدام تو اینستاگرام صفحه درست میکنه و آدمای خیلی ناجوری رو فالو میکنه! و اونا هم زیر عکسای من حرفای نامناسب میزنن. من ایران نیستم نمیتونم برم پلیس فتا، من چجوری میتونم از این شخص شکایت کنم و آیا این که اگر شکایت کنم به نتیجه و جوابی میرسه؟ چقدر طول میکشه حدودا تا به نتیجه برسه؟؟ و این که یک وکیل بخوام بگیرم چقدر ممکنه هزینه نیاز داشته باشه؟ مرسی

  1. سلام. من عذر خواهی میکنم بابت تاخیر در پاسخ گویی. شما از تمام این صفحات اسکرین شات تهیه کنید و هر چت و رابطه ای که با این فرد رو هم داشتید اگر موجوده نگه دارید. بله میتونید اقدام کنید و در صورت پیگیری به نتیجه هم خواهد رسید. جهت اعطای وکالت میتونید تماس بگیرید با بنده یا ایمیل بدید.

 132. با سلام شخصی در اینستاگرام با اکانت فیک به من پیام میدادند و بعد از مدتی دلیت اکانت زدند از پیاماشون اسکرین دارم ایا قابل پیگیری هستش؟

 133. سلام خسته نباشید چهارماه و نیم از موقعی که برای یکی از آشناها در تلگرام مزاحمت ایجاد کردم میگذره
  آیا ممکنه ایشون از من شکایت کرده باشن و هنوز احظاریه بدست من نرسیده باشه؟ یا با توجه به اینکه من فرداش دیلیت اکانت زدم ممکنه نتونسته باشن کاری کنن؟

 134. سلام.شخصی به من توهین کردند در اینستاگرام زیر یه پیجی و بنده هم عصبانی شدم و جوابشونو دادم و لفظی با هم درگیری پیدا کردیم.ایشون گفتن که از پیاما شات گرفتن و به پلیس فتا شکایت میکنن من سریع دیلیت اکانت کردم.ایا اگر ایشون شکایت کنن شکایتشون به جایی میرسه با وجود دیلیت اکانت من.و میتونن منو پیدا کنن با استناد به شاتها؟

  1. سلام . نه اگر پاک کرده باشین مشکلی پیش نمیاد

 135. با سلام و عرض خسته نباشید
  مدتی پیش بنده با یکی از همکلاسی ها درگیر شدم وقتی قضیه رو در خوابگاه با بقیه درمیون گذاشتم اونها با یک اکانت مجازی رفتن پیویش و تهدیدش کردن بعدش بهش توهین کردن اما من از متن پیامها مطلع نیستم.بعدش دیلیت اکانت زده بودن.پیامها رو از طرف برادر یکی از خانمهای همکلاسی داده بودن این طرف رفته حراست اونا هم زنگ زدن دختره فهمیدن برادر نداره . حالا پسره فقط یه ویس داره که من گفتم من کسی رو که تهدید کرده حدودا میدونم کیه و من تهدید نکردم . حالا با یک اسکرین شات و یک چت دیلیت اکانت شده که با شماره ایران هم نبوده و اصلا بهتره بگم شماره نداشته میشه در دادسرا طرح شکایت کرد ؟ ممنون میشم پاسخ بدید

 136. سلام کسی که با یه ایمیل فیک اینستاگرام نصب کرده باشه بعد نتونه دیگه وارد اون اکانت بشه و اوم ایمیل فیک هم با اسم خودش درست کرده باشه و به یه نفر پیام بده بعد اون طرف بره شکایت کنه ایا مشخص میشه که اون فرد کی بوده که اون اینستاگرام رو ساخته ولی تو اوون میاما هیچ مورد خاصی که تهدید آمیر بوده باشه یا حیثیتی توش نبوده ولی اسکرین شات هوی اون پیج رو داره میشه پیگیری کرد از طریق پلیس فتا و حکم اون نفر که این کار رو کرده چی هستش ؟

 137. سلام
  من مرداد ۹۷ خرید اینترنتی کردم ولی طرف کلاهبردار بود ورفتم دادسرا ناحیه ۳۱ شکایت کردم
  موبایل و صاحب حساب را به پلیس فتا دادم و بعد ۴ ماه پیام اومد اقای …. پرونده شما به شماره …. به دادسرا ناحیه ۳۱ ارجاع شد این یعنی مربوط به اون پرونده هست یا کسی از من شکایت کرده

  1. سلام احتمالا مرتبط با پرونده سابق باشه. جهت اطمینان به سامانه مراجعه کنید و پرونده های جریانی رو چک کنید.

 138. سلام خدمت وکیل بزرگوار. شش ماه قبل بنده خلافی در تلگرام انجام دادم
  ولی همچنان نمیدونم ازم شکایت شده یا نه
  چون احضاریه برام نیومده ممکنه شکایت نشده باشه گرچه همون لحظه که خلاف کردم دیلیت اکانت کردم. بنظر شما پرونده تموم شدست؟؟؟

  1. سلام. اگر شکایت شده بود تا الان باید براتون ابلاغ میومد

 139. سلام .
  کسی اگر مزاحمت ایجاد کنه و شش ماه ازش گذشته و تازه بخوام سره اون جریان ازش شکایت کنم امکانپذیره؟ طرف همون موقع حذف اکانت کرده بود

  1. سلام. امکان شکایت وجود دارد اما به نتیجه رسیدن بعیده

 140. سلام مجازات فحش دادن در تلگرام که شخص از چت اسکرین شات گرفته حد قذف هستش یا تعزیری؟
  واینکه اگه اسکرین شات داشته باشیم از متن و اسم و شماره ولی طرف دیلیت اکانت کرده باشه .شخص رو احضار میکنن ؟ طرف انکار کنه و مدعی بشه ک شاید ساختگیه چی میشه؟ به نتیجه میرسه این شکایت ؟

  1. اگر اکانت حذف شده باشه نمیشه پیگیری کرد

 141. سلام مجازات فحش دادن در تلگرام که شخص از چت اسکرین شات گرفته حد قذف هستش یا تعزیری؟
  واینکه اگه اسکرین شات داشته باشیم از متن و اسم و شماره ولی شخص ناسزاگو دیلیت اکانت کرده باشه .شخص رو به دادسرا یا دادگاه احضار میدادگاهاگر شخص انکار کنه و مدعی بشه ک شاید اسکرین شات ساختگیه چی میشه؟ به نتیجه میرسه این شکایت ؟

 142. سلام مجازات فحش دادن در تلگرام که شخص از چت اسکرین شات گرفته حد قذف هستش یا تعزیری؟
  واینکه اگه اسکرین شات داشته باشیم از متن و اسم و شماره ولی شخص ناسزاگو دیلیت اکانت کرده باشه .شخص رو به دادسرا یا دادگاه احضار میکنن؟اگر شخص انکار کنه و مدعی بشه ک شاید اسکرین شات ساختگیه چی میشه؟ به نتیجه میرسه این شکایت ؟

  1. سلام. اگر مشمول قذف باشه حد اجرا میشه

   1. با تشکر از پاسخ دهیتون
    ببخشید چه زمانی قذف میشه و چه زمانی تعزیری؟
    ممنون میشم در ادامه همون کامنتم بقیه سوالهام هم جواب بدید