مطالب حقوقی

نوشته های تخصصی در خصوص امور حقوقی

ثبت علامت تجاری

ثبت علامت تجاری

ثبت برند در ایران

همه جوانان و افراد مسن یا کم سن و سال که در عرصه تولید و فعالیت های اقتصادی مشغول به فعالیت میباشند به دنبال راه حلی جهت مطرح شدن در جامعه میباشند به نحوی که سر زبانها افتاده و به عبارتی نقل محافل گردند.

تولید کننده برای ایجاد کسب و کار ابتدا نیازمند سرمایه است که این سرمایه یا ناشی از آورده خود او میباشد که معمولا از طریق اخذ وام از بانک ها و یا موسسات مالی انجام میشود که روندی طولانی و طاقت فرسا دارد و یا در پی سرمایه گذاری شخصی خارجی میباشد که این شخص نیز ممکن است شخص حقیقی و یا شخصی حقوقی اعم از دولتی و یا خصوصی باشد.

پس از جذب سرمایه که سنگ بنای اولیه و مهمترین بخش شروع فعالیت تولیدی میباشد نوبت به جذب نیروی  کار میرسد. این نیرو پس از گزینش های اولیه و مصاحبات متعدد از بین متقاضیان گلچین شده و استخدام میشود و همچنین بسیاری از تولید کنندگان اعتقاد دارند حتی دستگاه های اتوماتیک نیز نیروی کار میباشند و میبایست در خرید آنها و نحوه و میزان استفاده از آن بسیار نکته سنج بود.

پس از این روند یعنی جذب سرمایه و نیروی و خرید دستگاه ها و نصب آن کلید شروع کار زده شده و مجموعه شروع به فعالیت مینماید که این مجموعه میتواند شامل دو یا سه نفر و یا هزاران کارمند و کارگر باشد.

به هر حال اهمیت مطلب در این است که پس از طی این روند طولانی بالاخره محصولی از این فعالیت بدست میاید که میتواند محصولی صنعتی مانند فلزات و ماشین آلات سنگین و یا مواد خوراکی مانند شیر و لبیات و کیک و ماکارونی و یا حتی یک ساندویچ معمولی و یا آجیل و…. باشد. محل بحث خروجی این نمی باشد بلکه اهمیت آن خروجی و یا همان محصول تولید شده می باشد.

فکر کنید شخص یا مجموعه ای پس از گذراندن این مراحل که هر کدام زحمات بسیار و پیگیری های مجدانه ای میخواهد به محصولی دست پیدا کرده و تبلیغات گسترده ای بسته به نوع محصول در سطح محله یا رادیویی و تلویزیونی انجام داده تا کالای خود را به جامعه معرفی نماید و نتیجه این تبلیغات نیز بازار پر فروش و پر رونقی برای او ایجاد نموده است، اینجاست که پای سودجویان به میان آمده و درواقع بدون دردسر میخواهند کلیه این اقدامات بدون زحمت برای خود نمایند. اینجاست که اهمیت ثبت اسم و یا لوگوی محصول تولیدی به چشم می آید. اگر مجموعه مورد مثال اقدام به ثبت اسم و یا علامت کالای خود ننموده باشد یک فرد و یا مجموعه سود جو به راحتی میتواند کالای تولیدی را که ماه ها یا سالها روی آن کار شده و با تبلیغات بسیار اعتبار و جایگاهی در بازار مصرفی پیدا کرده است را مال خود نماید.

نحوه ثبت برند و چگونگی ثبت علامت تجاری سوال بسیاری از متقاضیان ثبت علامت تجاری میباشد.

لذا ما بدینوسیلهجهت جلوگیری از این موضوع و در راستای تثبیت حقوق مراجعه کنندگان عمده فعالیت خود را در زمینه ثبت برند و ثبت علامت تجاری قرارداده و با توجه به سابقه درخشان در این زمینه تعهد مینماییم ثبت برند شما را در کوتاه ترین زمان و با کمترین هزینه انجام دهیم.

برچسب: ,

۴ دیدگاه

 1. هانیه
  خرداد ۱۳, ۱۳۹۹

  سلام، برای ثبت برند حتما باید کارت بازرگانی داشته باشیم؟

  • admin
   خرداد ۱۳, ۱۳۹۹

   سلام در صورتی که برندتون انگلیسی باشه بله

 2. محمد
  خرداد ۲۷, ۱۳۹۹

  سلام. ممنون از مطلبتون. برای ثبت برند چقدر معمولا زمان میبره؟ من محصولم داره تولید میشه و میخوام که فوری برندمو ثبت کنم چون میدنم قطعا سو استفاده میشه از اسمم

  • admin
   خرداد ۳۰, ۱۳۹۹

   سلام در کوتاه ترین زمان ممکن این کار انجام خواهد شد نهایتا ظرف بیست روز به شما اطلاع خواهم داد که امکان استفاده از برند را دارید یا خیر

دیدگاه بگذارید